Kamarádi .....

09.01.2019

Kamarádi jsou důležití ....

Asi budu jeden z těch, kdo se nestydí za své učitele a partnery. Jsem jim vděčný za každý kousíček vědění, který mi předali. A protože nevím jak plnohodnotně vyjádřit svou vděčnost, rozhodl jsem se o nich napsat v pořadí jak do mého života vstoupili. Počet slov je u každého jiný, což necharakterizuje můj vztah k tomu člověku, ale protože se neumím dobře vyjadřovat. Budu se snažit tento nedostatek co nejdříve urovnat a prosím za prominutí za některá strohá sdělení.

Další problém je, že jsem jako kapitány na lodi, kde jsem plul i já, zažil pouze Jirku Zindulku (kromě Honzy Padrnose, mého prvního kapitána). Proto se k nim nemohu vyjádřit z pohledu kapitánování.

Honza Ployer

Díky jemu vše začalo. Zorganizoval naší první plavbu na Šárce pod vedením Honzy Padrnose. Učím se od něj systematičnosti, pořádně si plavbu připravit, dotáhnout detaily do konce a být veselý a mít připravený zábavný program pro každou chvíli (to mi stále moc nejde ).

Jirka Zindulka

První člověk, od kterého jsem se začal učit námořní řemeslo. Ví toho neskutečně mnoho. Nejednou jsem si už myslel, že jsem ho v nějakém detailu dohnal, ale on, lump jeden , vždy přišel s dalšími důležitými informacemi. Pro mě je to studnice vědomostí, střízlivých názorů nejen na situace na moři a na lodě. Byl jsem s ním na lodi jen velmi málo, na to, kolik bych chtěl, ale vždy to byl zážitek. Být kapitánem je mít souhrn lidských vlastností z různých úhlů pohledu:

  • Odbornost
  • Odvaha
  • Nutná dávka štěstí pro chvíle, kdy končí rozum
  • Přesná míra risku
  • Kamarádství, pohoda, sympatie
  • Přirozená psychologie při práci s posádkou hlavně v těžkých chvílích
  • Tichá vnitřní síla ve chvílích, když všichni selžou. Pak nastoupí usměvavý, klidný kapitán...

(Pořadí jednotlivých vlastností není stanoveno, nějak jsem to napsat musel ) Jirka těmato vlastnostma přirozeně (nenaučeně) disponuje.

Jirka je iniciátorem nových věcí ve světě jachtingu. První pořádá kurzy na stupeň B v Bretani (je tam příliv až 12m), obeplul s katamaránem Anglii, vydal se na cestu do Gronska..., a to vše s lidma, ne jako soukromé plavby!

Hodně se společně s Oldou Strakou bil za nové kapitánské průkazy na Ministerstvu dopravy. Jejich návrhy musely projít parlamentem, vládou a nakonec prováděcíma vyhláškama... Kdo měl něco společného s ůřady tak ví, co je to za dřinu Díky Vám!

Nakonec se pustil do organizování závodního jachtingu. Organizuje i školu závodního jachtingu s profi-instruktory. Jeho přínos do světa jachtingu je veliký.

Hanka Kohoutová

Vzkaz všem ženám: Můžete ovládnout i moře!

Důkazem je úžasná žena ve světě jachtingu. Je jich tady velmi málo a všechny jsou úžasné!

Učím se od ní organizovat akce s noblesností, lehkostí, elegancí a lidskostí. Organizuje mnoho zajímavých akcí pro "obyčejné" lidi a je v tom skvělá! Jsou to neformální závody pro kohokoliv, rodinné plavby, a další. A to je její přínos do světa jachtingu.

Monika Mikesková

Je to další skvělá žena ve světě jachtingu, která dokazuje, že to jde. Vlastně, jak jsem se později dozvěděl, byla první ženou, která začala ve světě jachtingu podnikat

Stará se o zlínský region jachtařů, což zde není vůbec jednoduché. Učím se od ní vytrvalosti, tiché síly vydržet a dotáhnout věci do konce. Je skvělá!

Honza Wolf

Učím se od něj promyslet si jachting z pohledu podnikání, správné odhadnout situaci a kolik do ní věnovat energie. Pořád mi to ale nějak nejde Honza je v tom vynikající.

Je i vynikající potápěč a instruktor. Dosáhl těch nejvyšších met. Má v tom mnoho zkušeností a vyplatí se poslechnout jej V neposlední řadě začal trápit kytaru. A jako vše co dělá, dal i tomu pečeť kvality.

Chvíli jsme spolu podnikali. Bylo to v době, kdy jsem byl po chem.léčbě. Brzy mi však došly síly a jemu se firma naopak rozjížděla čím dál víc. Přestal jsem stíhat. Nechtěl jsem jej brzdit v podnikání a tak jsem od něj odešel. Honza mně tím vrátil do světa lodí, moře a jachtařů. Děkuji Ti, Honzo

Martin Zítek

Je mi nedostižným vzorem v přípravě podkladů pro přednášky. Dokáže dát hlavu a patu mým nápadům, ozdobit prezentace hezkými obrázky. Předělal mi všechny prezentace a doplnil o aktuální data. Jeho střízlivý pohled na výuku jachtingu činí přednášky zajímavé a přehledné a STRAVITELNÉ . Poskytuje mi zpětnou vazbu na vše co dělám a to vždy přineslo užitek. Vychovává společně se mnou nové kapitány.

Honza Hanzl

"Sail the world with us"

Vzpomenu si na něj při organizování přednášek a kurzů. Učím se dotahovat věci do dokonalosti i v těch nejmenších detailech. Je skvělý a všechny akce společně s ním vždy dopadly dobře. Je to hlava plná nápadů

Martin Voženílek

Jeho stránky byly první, které měly hlavu a patu a byly vzorem nám ostatním při vytváření vlastních web - stránek. Martin má podnikání taky dobře vymyšleno. Minimálně na úrovni internetu posunul jachting hodně dopředu.

Olda Straka

Je to asi nejstarší aktivní jachtař v tom smyslu, že se o něj opírá Ministerstvo dopravy s metodikou výuky, požadavkami na zkoušky. Vydal ucelenou řadu skript, které mnozí hojně používáme.

Společně s Jirkou Zindulkou se zapřičinil o vznik nových jachtařských průkazů.

ZÁVĚREM:

Nemohu napsat vše, co mně napadá. Jen u Jirky Zindulky jsem se trochu rozepsal, protože byl na začátku mého jachtařského světa.

Nechtěl bych se nikoho z uvedených lidí dotknout nevhodným výběrem slov. Jsou to všichni skvělí lidé

Znám ještě mnoho dalších lidí, a jsou také skvělí , ale nemohu je uvést všechny, jednak by na to stránky asi nestačily a jednak nevstoupili do mého života tak významně. Ale určitě budu dopisovat ještě další partnery, na které jsem zapomněl. Zatím se jim omlouvám 

Vytvořte si webové stránky zdarma!