Lodní deník v mobilu - Mooring

Lodní deník není jen povinnost, ale i zábava.

Lodní deník není jen povinnost, ale i zábava.

Mějte Lodní deník v mobilu.

Máte-li český průkaz, pište lodní deník ať jste kdekoliv, i když jej místní úřady nevyžadují.


Lodní deník je něco jako černá skříňka v letadle. Jsou v něm veškeré informace o plavbě. Dojde-li k nějakým sporům, ať už osobním nebo různým haváriím, vlekům apod., je lodní deník jeden z prvních dokumentů, které jsou požadovány jako doklady plavby.

Nikdo z nás není spisovatel a tak se lodní deník píše velmi těžko. Spousta námořníků navíc skoro netuší, co ty informace, které tam píší, chtějí říci, jak je vyhodnotit. Nikdo je to nenaučil. A to je skrytý cíl Lodního deníku. Umím-li domyslet informace, které píši, chrání mně před navigačním a meteorologickým nebezpečím! 

A přece lodní deník může být zábava.

V současnosti téměř všichni mají blíže k elektronice než k papíru, např. GPS kontra mapa, atd. Proto jsme společně s programátorem Markem Štropem připravili elektronickou verzi tohoto dokumentu. Vývojem se z toho stal nejen lodní deník se všemi funkcemi, ale i praktický pomocník organizace celé plavby. V současnosti má mnoho nadstandardních, již nepoviných funkcí. Můžeme skrze něj komunikovat mailem s posádkou i charterovou společností a maily se ukládají, ukládá veškeré smlouvy, v průběhu plavby kromě povinných informací můžete fotit a fotky se ukládají v čase a na místo trasy, v průběhu plavby lze vést neformální peněžní deník, zaznamenává kdo a za co utratil peníze a na konci plavby to samo spočítá vyrovnání. Má fotogalérii kam lze nahrát foto ze všech foťáků.

Jen v kostce o co jde:

1. Příprava plavby - doma na počítači

- Nejdříve si na počítači založíme plavbu (termín a název)

- Pak probíhá nekonečná komunikace s charterovou společností a posádkou

- Nakonec si do mobilu nahrajeme mapy a detaily ještě doma, dokud jsme na domácím internetu

2. Vlastní plavba - na mobilu

- Na mobilu zaznamenává a zobrazuje trasu plavby (není to náhrada navigace, i když používáme námořní mapy).

- Zaznamenává služby, provoz motoru, atd.

- Foto

- Mějte zapnutý mobil celou dobu plavby.

3. Uzavření plavby - opět doma na počítači

- Nahrání všech fotek do galerie (není nutné upravovat velikost)

- Nasdílení všem, nejen posádce


Aplikace je off-line mobilním klientem pro webovou aplikaci Mooring.cz. Oba zmíněné systémy jsou v BETA verzi určené pro demonstraci, nikoliv plnohodnotné používání. Pomocí webové aplikace provádí skipper správu svých dat před a po plavbě (správa plaveb, komunikace s posádkou atd.) a mobilní aplikace slouží během plavby k navigaci, sestavování lodního deníku a k dalším potřebným činnostem.

Vytvořte si webové stránky zdarma!